Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Rodinky v Sušici


Rodinka "U rybiček"

Bydlíme v Sušici, ve dvoupatrovém domečku s malou zahrádkou, spolu s rodinkou U kočiček. Každý máme pro sebe byt 4 + 1. To jsou 3 dětské pokojíčky, obývák a kuchyň s předsíní, kde máme koupelnu a WC. Naše rodinka má trochu menší byt, maximálně pro sedm dětí.

V současné době máme plno, je nás sedm, 4 kluci a 3 holky. Jeden kluk je ještě v mateřské školce, ale jinak už jsme všichni školáci. Dva z nás teď začínají první třídu.

S rodinkou U kočiček máme společně ještě dvě garsonky ve městě, jako cvičné byty. Ty nám pronajalo město Sušice, aby tam mohli bydlet ti, kteří už jsou dospělí a ještě studují. Cvičný byt mají proto, aby se pořádně připravili na dospělácký život. Dostávají peníze na delší čas a učí se s nimi hospodařit a postarat se o sebe s tím, že když se něco nepovede, jsou v dosahu tety a strejda, kteří pomohou. Nyní tam víkendově přebývá slečna, která studuje na vysoké škole v Praze.

Rodinka "U Kočiček"

Rybičky popsaly, jak v Sušici bydlíme :-). Co můžeme dodat? Oni bydlí dole a my nahoře. My máme trošku větší byt a tak nás tu může být maximálně 8. V současné době je nás 7. Čtyři holky a tři kluci.

Jedna dívka studuje na gymnáziu a moc se těší, až bude dospělá, aby mohla jít do cvičného bytu. Má hodně učení a potřebuje klid. Jeden kluk se začal letos učit kuchařem - číšníkem a naše nejmladší holčička začala chodit do první třídy.

V rodince žijeme tak, jako v každém obyčejném domově. Ráno nás probudí teta, umyjeme se, oblečeme, usteleme postel a teta nám zatím připraví něco dobrého k snídani a svačinu do školy. Obědváme ve škole. Když přijdeme domů, dáme si odpolední svačinu, uděláme si úkoly. Každý máme nějakou domácí práci, tu děláme vždycky týden a pak se to vystřídá. Když si všechno splníme, můžeme jít ven za kamarády do města. Kluci mají několikrát v týdnu fotbal.