Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.
Objednávky na tel. 721 933 256, email: uhlikova.ddkh@seznam.cz, (Hana Uhlíková).

fotky >>

Sušice

 

V uplynulém roce, přece jenom k nějakým změnám došlo. Ke Kočičkám přibyla jedna dívka a odešel jeden chlapec. Ostatní zůstávají beze změn, jen se o rok posunuli. Maminka už bude maturovat. Se svou dcerkou žije ve cvičném bytě a je prakticky samostatná. V průběhu loňského roku se k nim přestěhovala ještě maminčina sestra, která studuje v Klatovech, je už také dospělá. Společně si v bytě hospodaří a jde jim to docela pěkně. Jednou snad zkušenosti nabyté z tohoto bydlení zúročí a budou se umět postavit k životu čelem.
„U rybiček“ nám odešel náš nadějný fotbalista. Měl štěstí, že potkal moc hodného pěstouna, u kterého dneska žije, a fotbal už hraje zase o další level výš. Díky komunikačním kanálům jsme ve spojení, a tak víme, že se mu daří dobře. Další naše sportovkyně, nadějná koulařka, už letos nebyla překvapením, a tak jsme stihli zajistit potřebné doklady, takže se mezinárodní soutěže poprvé zúčastnila a samozřejmě ji vyhrála.
Do rodinky k nám přibyla nová dívka a ostatní zůstává při starém.

 U „rybiček“ a „kočiček“ jsme si za poslední roky zvykli na určitou stabilitu. Moc se toho u nás nemění a tak si tu hezky nažíváme, protože jsme na sebe zvyklí a máme se rádi.
Máme tu dvě dívky už dospělé, jsou zde na dobrovolném pobytu, protože ještě neukončily přípravu na budoucí povolání. Jedna bydlí ve cvičném bytě a již tento rok by se měla vyučit kuchařkou. Druhá z dívek bydlí se svými sourozenci v rodince „U kočiček“, bude studovat ještě 2 roky a nedávno se jí narodilo miminko. Rodinka „U kočiček“ se vyznačuje zejména tím, že jsou tu už několik let doopravdy sourozenci, pět z jedné rodiny a tři z druhé.
Rodinka „U rybiček“ tak tam se zase daří sportu. Máme zde velmi talentovaného fotbalistu, který hraje již krajský přebor a loni nově objevený talent pro hod koulí. Dívka, u které jsme tento talent odhalili, začala vlastně ihned na celé čáře vítězit. Loni se probojovala hladce až do mezinárodního kola, toho se však nemohla zúčastnit, protože neměla potřebné doklady. Letos jsme už připravení a žádnou medaili si nenecháme utéct.