Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.

Objednávky na tel.: 728647680, paní Kolářová

fotky >>

Chanovice

RODINNÁ SKUPINA 9

     V naší rodince v Chanovicích nás větší část roku bylo osm, čtyři kluci a čtyři děvčata. Jedna dívka se vrátila o prázdninách do rodiny, a tak je nás tu teď sedm. Nejmenšímu z nás bude v lednu pět let, nejstarší chlapec v listopadu oslaví osmnáct let. Nejmladší děti navštěvují mateřskou školu, větší děti základní školu v Chanovicích a dva chlapci studují SŠ Oselce, obor truhlář a opravář zemědělských strojů.
     Snažíme se stále žít aktivně a volný čas vyplňovat sportem, tvorbou a různými aktivitami. Hrajeme fotbal, jezdíme na kolech, tančíme, zpíváme, recitujeme. Na Nejmilejším koncertu jsme měli letos jednu zástupkyni. Obsadila v kategorii recitace krásné druhé místo. Kluci občas zkouší své dovednosti na skateboardu nebo kolečkových bruslích. U domu máme zahradu s posezením, pískovištěm, kolotočem a houpačkami, kde si nejmladší děti rády hrají. Se školou i školkou jezdíme pravidelně na divadelní představení. Navštěvujeme kurzy plavání, abychom se nebáli vody a stali se z nás zdatní plavci - od září se dvě děvčata účastní plaveckého kurzu, organizovaného místní základní školou. Spolu s tetami se staráme o to, aby náš život v domově byl co nejveselejší. Slavíme společně narozeniny, svátky, vánoce, velikonoce.
     V okolí naší rodinné skupiny se nachází mnoho krásných rybníků, lesů, rozhledna a skanzen. Když nám přeje počasí, chodíme na procházky, sbíráme houby, lesní plody, v létě se v rybnících koupeme a v zimě na nich bruslíme. Navštívili jsme akvapark v Horažďovicích a bazén v Nepomuku.
     Pomáháme tetám s vařením a nakupováním, praním a žehlením, uklízíme si pokojíčky, staráme se o zahradu. Učíme se třídit odpad. Máme v domě nádoby na papír a plast. Vždy vše odvážíme s tetami do místního sběrného dvora. Sbíráme i víčka od PET lahví a hliník.
     Kalendářní rok jsme již tradičně začali zapojením do Tříkrálové sbírky a poctivě obešli celou naši obec. Jsme rádi, že můžeme alespoň trochu pomoci potřebným.
     V únoru naše rodinka oslavila dvacáté narozeniny. Přípravy začaly již po vánočních prázdninách. Snažili jsme se vše připravit tak, abychom udělali radost našim hostům a mohli všem touto cestou poděkovat za přátelství a podporu. O velikonočních prázdninách jsme s místními dětmi chodili křístat a koledovat. Jarní prázdniny jsme si užili v penzionu na Lipně, pobyt nám věnovala paní Eva Pavlovská. Navštívili jsme Svět pod hladinou ve Frymburku, vyjížděli na výlety do okolí. V dubnu jsme se také zapojili do akce Ukliďme si Česko a vzali si na starost část obce u mateřské školy a kostela. Společně jsme posbírali spoustu odpadků.
     V létě byli naši nejmladší s tetou na ozdravném pobytu u moře. Čtyři děti byly na letním táboře, který jim věnoval pan Falber. Jeden chlapec si užil další dobrodružství na letním táboře na Skalinách. Nejstarší kluci chodili 14 dní na brigádu, organizovanou místním OÚ a byli v Německu na zážitkovém semináři. V polovině prázdnin jsme byli na týdenním výletě na Malé Morávce v Jeseníkách. Počasí nám přálo, nejraději jsme byli u hotelového bazénu, kde děti trénovaly skoky do vody. Navštívili jsme Pradědovo muzeum, hrad Sovinec, prošli jsme si město Rýmařov. Poznávali jsme okolí Malé Morávky a blízké Karlovo Studánky. V září byl na ozdravném pobytu u moře jeden chlapec.
     Paní Milada Horáková nám zařídila program na podzimní prázdniny, pobyt v penzionu Hubertus. Opět jsme se zajeli pokochat výhledy z Andělské Hory, navštívili jsme Radošovský krytý most, Skalku skřítků, lanovkou jsme vyjeli na Dianu. Tam jsme viděli mini ZOO, navštívili motýlí dům a vyšlapali až na vrchol rozhledny. Prošli jsme se po Karlových Varech a došli se podívat na hotel Pupp. Vánoční atmosféra na nás dýchla ve Vánočním domě. A ochutnali jsme místní lázeňské oplatky.
     Během měsíce října prošla naše kuchyně velkou rekonstrukcí. Během prací jsme se museli uskrovnit a zvládnout i menší nepohodlí, ale teď si užíváme krásnou kuchyni.
     Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům, kteří nám fandí a podporují nás