Strict Standards: Redefining already defined constructor for class AComments in /home/www/ddkasperky.cz/subdomains/www/modules/AComments/AComments.module.php on line 57
Chanovice | Dětský domov Kašperské Hory

Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.
Objednávky na tel. 721 933 256, email: uhlikova.ddkh@seznam.cz, (Hana Uhlíková).

fotky >>

Chanovice

 

V naší rodince v Chanovicích nás bydlí šest, čtyři kluci a tři děvčata. Náš benjamínek oslaví v lednu čtvrté narozeniny. Nejstaršímu chlapci bude v letošním roce sedmnáct let. Nejmladší děti navštěvují mateřskou školu, větší děti základní školu v Chanovicích a nejstarší chlapec studuje druhý ročník SŠZP, obor řezník. Přes týden je na internátu, jezdí k nám do rodinky na víkendy a prázdniny.
Snažíme se stále žít aktivně a volný čas vyplňovat sportem, tvorbou a různými aktivitami. Hrajeme fotbal, jezdíme na kolech, tančíme, zpíváme, recitujeme. Kluci občas zkouší své dovednosti na skateboardu nebo kolečkových bruslích. U domu máme zahradu s posezením, pískovištěm, kolotočem a houpačkami, kde si nejmladší děti rády hrají. Se školou i školkou jezdíme pravidelně na divadelní představení. Navštěvujeme kurzy plavání, abychom se nebáli vody a stali se z nás zdatní plavci. Spolu s tetami se staráme o to, aby náš život v domově byl co nejveselejší. Slavíme společně narozeniny, svátky, Vánoce, Velikonoce. V únoru oslavíme dvacáté výročí naší rodinky.
V okolí naší rodinné skupiny se nachází mnoho krásných rybníků, lesů, rozhledna a skanzen. Když nám přeje počasí, chodíme na procházky, sbíráme houby, lesní plody, v létě se v rybnících koupeme a v zimě na nich bruslíme. Navštívili jsme akvapark v Horažďovicích a bazén v Nepomuku.
Pomáháme tetám s vařením a nakupováním, praním a žehlením, uklízíme si pokojíčky, staráme se o zahradu. Pořídili jsme si kompostér na bioodpad a moc se těšíme na to, až vznikne z našich zbytků kompost. Letos jsme měli velkou úrodu rybízu, josty, pochutnali jsme si i na našich třešních, švestkách a jablkách.
Také se učíme třídit odpad. Máme v domě nádoby na papír a plast. Vždy vše odvážíme s tetami do místního sběrného dvora. Sbíráme i víčka od PET lahví a hliník.
Kalendářní rok jsme jako již tradičně začali zapojením do Tříkrálové sbírky a poctivě obešli celou naši obec. Jsme rádi, že můžeme alespoň trochu pomoci potřebným.
O velikonočních prázdninách jsme s místními dětmi chodili křístat a koledovat.
Jarní prázdniny jsme si užili v penzionu na Lipně, pobyt nám věnovala paní Pavlovská. Navštívili jsme Stezku v korunách stromů, přehradu, svezli se na bobové dráze, chodili na procházky, vyjížděli na výlety do okolí.
Na Nejmilejším koncertu jsme měli letos jednoho zástupce. Přes poctivou přípravu neobsadil medailové pozice, tak snad příští rok ve Staňkově.
V létě byli naši nejmladší s tetou na ozdravném pobytu u moře, tři děti na letním táboře, který jim věnoval pan Falber. Spali jsme pod stanem, tábor vedli profesionální vojáci, zažili jsme vojenský výcvik a nezapomenutelnou stezku odvahy. Jeden chlapec si užil další dobrodružství na letním táboře na Hnačově. Nejstarší chlapec chodil 14 dní na brigádu, organizovanou místním OÚ. Dva chlapci byli v Německu na zážitkovém semináři.
Paní Milada Horáková nám zařídila krásnou dovolenou v penzionu Hubertus. Stihli jsme navštívit hrad Loket s mučírnou, Andělskou horu s její nezaměnitelnou atmosférou, často jsme se vraceli do Kyselky. Je tam pěkné dětské hřiště, ale zvládli jsme i turistickou stezku (Mattoniho muzeum, vodopád, kapli) Pokud nám počasí přálo, koupali jsme se v Ohři. Majitelé penzionu nám na jeden den připravili překvapení – skákací hrad jen pro nás.
Během letních prázdnin získal interiér našeho domu nové barvy. Každý si mohl vybrat, jakou barvu pokoje chce. Pan malíř odvedl profesionální práci a tety vše rychle uklidily.
Podařilo se nám zajistit opravu vchodových dveří, které teď odpovídají standardům pro zabezpečení školních budov.
V říjnu jsme si převzali sociální automobil. Je moc krásný, barevný a pohodlný. Využíváme ho na jízdy k lékaři, na vlak, na víkendové nákupy a na cesty na Kašperské Hory.


Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům, kteří nám fandí a podporují nás.

V naší rodince v Chanovicích nás bydlí sedm, pět kluků a dvě děvčata. Náš nejmladší benjamínek oslaví v březnu třetí narozeniny. Naší nejstarší dívce bude v letošním roce patnáct let.
Snažíme se stále žít aktivně a volný čas vyplňovat sportem, tvorbou a různými aktivitami. Hrajeme fotbal, florbal, jezdíme na kolech, tančíme, zpíváme, recitujeme, nejmladší si rádi hrají na pískovišti a houpačkách na zahradě. Na jaře jsme byli        ve strakonickém kině na filmové pohádce. Se školou jezdíme pravidelně na divadelní představení.
Pomáháme tetám s vařením a nakupováním, uklízíme si pokojíčky, staráme se o zahradu. Pořídili jsme si kompostér na bioodpad a moc se těšíme na to, až vznikne z našich zbytků kompost. Také se učíme třídit odpad. Máme v domě nádoby na papír a plast. Vždy vše odvážíme s tetami do místního sběrného dvora. Sbíráme i víčka od PET lahví a hliníková víčka.
Kalendářní rok jsme jako již tradičně začali zapojením do Tříkrálové sbírky a poctivě obešli celou naši obec.
O velikonočních prázdninách jsme s místními dětmi chodili křístat a koledovat. 
V létě byli naši nejmladší s tetou na ozdravném pobytu u moře, ti větší na letních táborech. Jezdíme na výlety, poznáváme krásy a památky Česka. V roce 2016 jsme se zaměřili hlavně na poznávání okolí naší obce – navštívili jsme rozhlednu, skanzen, prošli jsme se po naučné stezce na Žižkův kámen. K letnímu koupání jsme využili rybníky nedaleko našeho domu. V blízkém lese jsme houbařili a sbírali lesní jahody, maliny i borůvky. S přáteli z Českých Budějovic jsme udělali krmítko pro ptáky, které jsme pověsili na naší zahradě. Ještě nám pomohli vyrobit vodní mlýnek. Ten jsme při jedné z procházek dali na potůček. Chodíme se pravidelně dívat, jestli  se točí a funguje.
10. 9. jsme byli hejtmanem Plzeňského kraje pozváni na akci Vodní svět na hradu Švihov. Byl to krásný den plný her a soutěží. Poznali jsme spoustu nových kamarádů z ostatních dětských domovů.
V září oslavil DD Kašperské Hory 60té narozeniny. Zapojit do příprav jsme se nemohli, alespoň jsme si připravili krátké vystoupení a vyrobili dárky pro hosty.
  Na podzim jsme se na pozvání klatovských rybářů zúčastnili výlovu rybníka. Moc se nám líbili vylovení kapři, štiky, poznali jsme i sumce a  karase.  S podivem jsme zjistili, že blízko naší obce je v rybníce Velký vzácnost – jediný sumec albín    na klatovském revíru. Moc jsme si také pochutnali na občerstvení, které pro nás rybáři objednali v horažďovické pizerii. Bylo to krásné dopoledne.
Bohužel jsme v letošním roce nepořádali vánoční besídku, ale příští rok se určitě polepšíme. Předvedli jsme se jako recitátoři alespoň na kašperskohorské besídce.
Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům, kteří nám fandí a podporují nás.