Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.
Objednávky na tel. 721 933 256, email: uhlikova.ddkh@seznam.cz, (Hana Uhlíková).

fotky >>

Aktuality a akce DD Kašperské Hory

led 13, 2017

Vánoce


Kategorie: Novinky
Zaslal: ddkasperky
Hned po Mikuláši začalo velké těšení a připravování na Vánoce. Díky Stromu splněných přání (organizace Dejme dětem šanci) a klukům a děvčatům z „Milý Ježíšku“ byly pro všechny děti připravené krásné a hodnotné dárky. V rodinkách se uklízelo, zdobilo a peklo vánoční cukroví a trénovalo na vánoční besídku. Ta se uskutečnila 10. prosince v místním kině za účasti vzácných hostů, příznivců dětského domova a kamarádů dětí. Besídku opět skvěle uváděli teta Jana – tentokrát jako Káča a strýček Aleš jako čert Kleofáš. Na besídce se představily všechny rodinné skupiny s bohatým programem – moderními i folklórními tanci, zpěvem, recitací a pohádkou. Po skončení besídky jsme pozvali všechny do jídelny DD i na prohlídku jednotlivých rodinných skupin. V jídelně samozřejmě nechyběla spousta dobrot, na které se děti velmi těšily.
22. prosince odjela velká část dětí do rodin, v domově zůstalo jen asi 10 dětí. Štědrý den a večer proběhl klasicky jako ve všech rodinách – část dětí odjela do Sušice na sjezd motorkářů, ostatní připravovali s tetou vše potřebné na večer. Po slavnostní večeři přišla ta vytoužená chvíle s dárky, ze kterých měly děti opravdu vekou radost.
V domečku v Sušici byly na Štědrý večer jen 4 děti – malý Davídek, dospělá Dominika a odpoledne přivezla teta Míša z porodnice z Klatov novopečenou maminku s miminkem. To byl nejkrásnější dárek pro všechny, ale hlavně pro maminku Kristýnu. 
Z rodin se děti vrátily až po Novém roce, takže 2. ledna se konaly ve všech rodinkách druhé Vánoce a nové radování.