Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.

Objednávky na tel.: 728647680, paní Kolářová

fotky >>

Aktuality a akce DD Kašperské Hory

 

Jak zvládáme nouzový stav, uzavření škol, zákaz mimoškolních aktivit, zákaz volného pohybu.

Uzavření škol samozřejmě značně zkomplikovalo provoz domova, protože o děti se nyní musí 24 hodin starat pouze vychovatelé.
Z šestihodinových směn se přešlo na dvanáctihodinové, což je samozřejmě velice náročné.Změnil se denní rozvrh v rodinných skupinách
– po ranní hygieně, snídani a úklidu pokojů následuje distanční výuka. Vezmeme-li si modelovou rodinnou skupinu – 2 předškolní děti,
2 děti mladšího školního věku, 2 děti staršího školního věku a 2 učně či studenty, je to ´hukot´. Na pracovištích v Sušici a v Chanovicích
musí ještě vychovatelé uvařit oběd. Počáteční nadšení z distanční výuky (děti dostaly k dispozici tablety a notebooky od štědrých sponzorů)
už vyprchalo a většina dětí by se ráda vrátila do školy mezi své spolužáky a dokonce se těší i na učitele!
Problém nastal i v oblékání a především se sháněním bot pro starší děti. Zůstáváme však optimisty a těšíme se, až tohle divné období skončí.

 

Prosincové zprávy
Tak už jsou pryč. Kdo? No přeci čerti, ale bohužel i Mikuláš s andělem. Ale bylo to zase „hustý“. Projít peklem ve sklepení dětského domova není žádná legrace. Nejvíce se báli největší zlobiči a ti to také od čertů pěkně „schytali“. Všechny děti slíbily, že budou celý rok hodné a budou se pilně učit. Tak uvidíme. Nakonec se všichni dostali do nebe a Mikuláš s andělem jim dali sladké balíčky. Přišly i děti z města a děti zaměstnanců.
Ve středu 12. prosince patřilo kino na Kašperských Horách tradiční besídce dětí z DD a jejich hostům, které přivítalo zasněžené náměstí. Děti ukázaly, že dovedou krásně zpívat, tančit i hrát divadlo. Pořadem vtipně provázeli Manka a Rumcajs v provedení tety Jany a strýčka Aleše. Během besídky došlo i ke dvěma příjemným překvapením. Pan Jan Kaše přivezl dětem sladké dárky a šek z výtěžku jeho nové knihy. Pani Friedrich z Grafenau pak předala paní ředitelce výtěžek z charitativní aukce.
V pátek 14. 12. a v sobotu 15. 12. 2018 si můžete koupit výrobky našich dětí ze sušického DD v prodejně Albert v Sušici, Hrádecké ul. v rámci akce Obchůdky s Albertem. Nákupem podpoříte děti z našeho DD.
Děti se už těší na Vánoce a hlavně na dárky. Ty letos dostanou díky spolupráci s nadací Dejme dětem šanci, s NF Hanky Kynychové a internetové akci Milý Ježíšku. Moc jim všem děkujeme. Některé děti se příští týden rozjedou do svých rodin nebo k příbuzným. Ty, které zůstanou v dětském domově, budou slavit Vánoce stejně jako v rodinách – slavnostní oběd na Štědrý den, ještě svátečnější štědrovečerní večeře se svými tetami a strýčky no a pak konečně dárky pod vánočním stromečkem. O vánočních svátcích pak výlety, bude-li sníh, tak sáňky a lyže a chystání na Nový rok. Po skončení vánočních prázdnin přijde do DD Ježíšek ještě jednou předat dárky dětem, které zde o Vánocích nebyly. No a pak zase šup do školy.

Sobotní večer 24. listopadu byl pro náš domov velice slavnostní. Dvě slečny, které studují obor cestovní ruch, měly totiž maturitní ples. Všechny budoucí maturantky měly krásné společenské šaty, proběhlo šerpování, tanec s rodiči i učiteli, nechyběla bohatá tombola ani půlnoční překvapení. Studenti i hosté si užili příjemnou atmosféru a teď už zbývá jen držet všem palce, aby dobře zvládli svou první zkoušku dospělosti. „Našim“ dvěma slečnám přejeme, aby se pak dostaly na vybranou vysokou školu.

Vánoce v dětském domově trochu jinak
Vánoce 2017 v Dětském domově na Kašperských Horách měly jednu zvláštnost. Jedna z matek chtěla strávit Štědrý den se svým synem, ale na ubytovně, kde bydlí, to nebylo možné. Dohodla se proto s vedením domova, že stráví vánoční svátky přímo v dětském domově. Vzhledem k tomu, že máme doplňkovou činnost na ubytovací a stravovací služby, nebyl to problém. Najala si pokoj na turistické ubytovně, která je součástí domova, zaplatila si štědrovečerní večeři a strávila Štědrý večer se svým synem i s ostatními 6 dětmi a strýčkem vychovatelem v bytě jedné z rodinných skupin.
Všem se tyto Vánoce moc líbily.