Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.
Objednávky na tel. 721 933 256, email: uhlikova.ddkh@seznam.cz, (Hana Uhlíková).

fotky >>

Aktuality a akce DD Kašperské Hory

Stránka 1 z 21  > >>

Prosincové zprávy


Tak už jsou pryč. Kdo? No přeci čerti, ale bohužel i Mikuláš s andělem. Ale bylo to zase „hustý“. Projít peklem ve sklepení dětského domova není žádná legrace. Nejvíce se báli největší zlobiči a ti to také od čertů pěkně „schytali“. Všechny děti slíbily, že budou celý rok hodné a budou se pilně učit. Tak uvidíme. Nakonec se všichni dostali do nebe a Mikuláš s andělem jim dali sladké balíčky. Přišly i děti z města a děti zaměstnanců.
Ve středu 12. prosince patřilo kino na Kašperských Horách tradiční besídce dětí z DD a jejich hostům, které přivítalo zasněžené náměstí. Děti ukázaly, že dovedou krásně zpívat, tančit i hrát divadlo. Pořadem vtipně provázeli Manka a Rumcajs v provedení tety Jany a strýčka Aleše. Během besídky došlo i ke dvěma příjemným překvapením. Pan Jan Kaše přivezl dětem sladké dárky a šek z výtěžku jeho nové knihy. Pani Friedrich z Grafenau pak předala paní ředitelce výtěžek z charitativní aukce.
V pátek 14. 12. a v sobotu 15. 12. 2018 si můžete koupit výrobky našich dětí ze sušického DD v prodejně Albert v Sušici, Hrádecké ul. v rámci akce Obchůdky s Albertem. Nákupem podpoříte děti z našeho DD.
Děti se už těší na Vánoce a hlavně na dárky. Ty letos dostanou díky spolupráci s nadací Dejme dětem šanci, s NF Hanky Kynychové a internetové akci Milý Ježíšku. Moc jim všem děkujeme. Některé děti se příští týden rozjedou do svých rodin nebo k příbuzným. Ty, které zůstanou v dětském domově, budou slavit Vánoce stejně jako v rodinách – slavnostní oběd na Štědrý den, ještě svátečnější štědrovečerní večeře se svými tetami a strýčky no a pak konečně dárky pod vánočním stromečkem. O vánočních svátcích pak výlety, bude-li sníh, tak sáňky a lyže a chystání na Nový rok. Po skončení vánočních prázdnin přijde do DD Ježíšek ještě jednou předat dárky dětem, které zde o Vánocích nebyly. No a pak zase šup do školy.
( vloženo: 13. 12. 2018 )

Maturitní ples

  Sobotní večer 24. listopadu byl pro náš domov velice slavnostní. Dvě slečny, které studují obor cestovní ruch, měly totiž maturitní ples. Všechny budoucí maturantky měly krásné společenské šaty, proběhlo šerpování, tanec s rodiči i učiteli, nechyběla bohatá tombola ani půlnoční překvapení. Studenti i hosté si užili příjemnou atmosféru a teď už zbývá jen držet všem palce, aby dobře zvládli svou první zkoušku dospělosti. „Našim“ dvěma slečnám přejeme, aby se pak dostaly na vybranou vysokou školu.
( vloženo: 26. 11. 2018 )

Nové auto!

Ve středu 3. října 2018 se v našem dětském domově konala velká slavnost. Zástupci agentury KOMPAKT spol. s r. o.  předali našemu domovu nový pětimístný sociální automobil. Prostředky na jeho zakoupení věnovala celá řada sponzorů a Plzeňský kraj. Automobil bude sloužit dětem a tetám na odloučeném pracovišti v Chanovicích k cestám k lékařům, na nákupy, na porady atd. Po slavnostním předání následoval kulturní program, ve kterém děti předvedly své taneční, pěvecké a recitační umění. Po bohatém občerstvení si hosté mohli prohlédnout byty, ve kterých děti žijí. Bylo to velmi hezké odpoledne.
( vloženo:  4. 10. 2018 )

Úspěch v soutěžích

Uplynulý školní rok byl velmi úspěšný. Děti se umístily na předních místech  na Nejmilejším koncertu i ve sportovních soutěžích v regionálním, republikovém i mezinárodním kole. Náš dětský domov záskal 1. místo jako nejúspěšnější dětský domov v Plzeňském kraji.
( vloženo:  4. 10. 2018 )

Nejmilejší koncert

V pondělí 16. dubna ráno se sjelo do sušického kulturního centra Sirkus 145 dětí z 10 dětských domovů a diagnostického ústavu Plzeňského a Karlovarského kraje na 27. ročník regionální soutěže Nejmilejší koncert, který se konal pod záštitou pana starosty Sušice Bc. Petra Mottla. Akci uspořádal Dětský domov Kašperské Hory. Děti soutěžily v uměleckých kategoriích – hře na hudební nástroj, zpěvu, tanci, recitaci a malých divadelních formách. Celou soutěž moderovala Hanka Kynychová.
Aby se děti mezi vystoupeními nenudily, byl připraven doprovodný program – mohly se nechat vyfotit ve fotokoutku nebo si malovat a hrát v dětském koutku.
V úvodu soutěže představil Dětský domov svého nového maskota – Bystrého rysa, jehož portrét byl na všech tištěných materiálech.
V porotě zasedli odborníci ze sušického sboru Svatobor, z Nadačního fondu Hanky Kynychové a paní místostarostka Sušice Ing. Věra Marešová. A porota věru neměla lehký úkol, protože většina vystoupení měla velmi vysokou úroveň.
Soutěž sledovala řada milých hostů a dále děti z mateřských a základních sušických škol a místní senioři.
Soubory a jednotlivci z prvních míst postoupí do celorepublikové přehlídky, která se letos uskuteční v červnu v Brně na Náměstí Svobody.
V soutěži si vedly nejlépe děti z pořádajícího dětského domova, které získaly 5 „medailí“, děti z dětských domovů Tachov, Domino Plzeň, Nepomuk a DDŠ Měcholupy po 3 „medailích“, DD Planá 2 a Staňkov. Horšovský Týn a Mariánské Lázně + Aš po 1 „medaili“.

( vloženo: 25. 04. 2018 )

Stránka 1 z 21  > >>

Vánoce v dětském domově trochu jinak
Vánoce 2017 v Dětském domově na Kašperských Horách měly jednu zvláštnost. Jedna z matek chtěla strávit Štědrý den se svým synem, ale na ubytovně, kde bydlí, to nebylo možné. Dohodla se proto s vedením domova, že stráví vánoční svátky přímo v dětském domově. Vzhledem k tomu, že máme doplňkovou činnost na ubytovací a stravovací služby, nebyl to problém. Najala si pokoj na turistické ubytovně, která je součástí domova, zaplatila si štědrovečerní večeři a strávila Štědrý večer se svým synem i s ostatními 6 dětmi a strýčkem vychovatelem v bytě jedné z rodinných skupin.
Všem se tyto Vánoce moc líbily.